WIRTUALNY SPACER

Wirtualny spacer – poznawaj świat nie ruszając się z fotela

Z technicznego punktu widzenia wirtualny spacer to po prostu szereg panoram, które nakładane są na siebie tak, by maksymalnie wiernie odwzorować rzeczywistość. Następnie całość łączna jest z opcją animacji, aby użytkownik mógł poruszać się swoim wirtualnym awatarem. Klasyczne spacery w przestrzeni wirtualnej umożliwiają obracanie się o 360 stopni wokół własnej osi i niewielkie odchylenia w płaszczyźnie góra dół. Oczywiście możliwe jest też stworzenie wirtualnego spaceru, w którym panoramy stworzą kulę, a my będziemy mogli oglądać rzeczywistość z każdej strony. Każdorazowo usługę wykonujemy według parametrów przekazanych przez klienta.

Do tworzenia naszych wirtualnych spacerów wykorzystujemy drony. Ujęcia z powietrza pozwalają uzyskać lepsze kadry bazowe, a tym samym lepiej odwzorować rzeczywistość, dzięki czemu wirtualny spacer pozwala zajrzeć nawet w najtrudniej dostępne zakamarki i szczegółowo pokazuje świat.

Do czego mogą być wykorzystane wirtualne spacery?
Możliwość stworzenia wirtualnego odwzorowania trójwymiarowej rzeczywistości to kusząca propozycja dla branży reklamowej. Teraz klienci mogą ni tylko zobaczyć zdjęcia produktu, ale dosłownie zanurzyć się w jego świat. Filmowanie dronem pozwala zaprojektować świetny spacer wirtualny na przykład po fabryce lub osiedlu mieszkaniowym. W ten sposób reklamują się też regiony, które chcą przyciągać turystów. Wirtualny spacer ma zachęcać do tego, by przyjechać i pospacerować naprawdę.
Tego rodzaju animacje mają też swoje zastosowanie w edukacji. Wirtualny spacer to coś, co uczyni naukę na przykład geografii ciekawą i bardziej atrakcyjną dla współczesnej młodzieży, która przecież wychowała się na technologii i dla której świat wirtualny i realny przenikają się całkowicie, a może nawet są już jednym.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym portfolio wirtualnych spacerów.